Loading...

Seans Sayısı

1

Operasyon Süresi

3 Saat

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Yatış Süresi

1 Gün

Hassasiyet Süresi

3 Hafta

İşe Dönme Süresi

3 Hafta

Anestezi

Genel Aneztezi

Mevsim

Her Mevsim

Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

 1. Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.
 2. Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adımdır.
 3. En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.
 4. UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak
 5. Normal cildin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.

Kuru Cilt: Kuru ciltlerde kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir.

Hassas yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici sonrası gliserin, hyalüronik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu SPF15 ve üstü bir ürün yıl boyunca dışarıya çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan alanlara uygulanmalıdır.

Yağlı Cilt: Yağlı ciltlerde aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise uygun daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir.

Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edilmelidir. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durulmalıdır. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edilmelidir. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.

Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanmalısınız.

Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanmayın. Cilt temizliğini günde 2-3 kezden fazla yapmayın.

Karma Cilt: Kozmetik olarak T bölgesi; yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın burun ve çene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir.

Normal karma ciltler için olan temizleme ürünleri yanaklar için nazik diğer bölgelerde daha sert etkililerdir. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgelere uygulayacağınız nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir.

Yağ içermeyen güneşten koruyucular kullanabilirsiniz.

Güneşin uzun dönemde cilt üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir?

 • Kahverengi lekeler
 • Çiller
 • Kızarıklık ve düzensiz cilt tonu
 • Cilt kanseri
 • Cildin sarkması ve olduğundan daha yaşlı görünmesi
 • Kırışıklık

Güneşten koruyucuların faydaları nelerdir?

Kırışıklık ve güneş hasarını önleyen en etkili ürün güneşten koruyuculardır. UVB ve UVA ışınlarına karşı koruyucu özelliği olan, güneşten koruyucu faktörü (SPF) 15 ve üzeri olan ürünler cildin yaşlı görünmesini önlemektedir. Düzenli olarak güneşten koruyucu kullanmak derin kırışıklıklar ve koyu lekelerin oluşmasını engellemektedir.

Cilt bakımları neden yapılmalıdır?

Uzmanların yaptığı cilt analizinden sonra cildinize ve soruna yönelik ürünlerle bakımınız yapılmalıdır.

Günlük bakımların dışında, cildin derinlemesine temizlenmesi ve soruna yönelik özel ürünler kullanılarak bakımınızın yapılması için uzman estetisyenlerin yaptığı cilt bakımlarını ayda bir kez tekrarlamalısınız.