Ezber Bozan Smooth Lift Uygulaması

Yaz nihayet geldi. Tatile çıkmadan önce cildine ışıltı katan bir bakım yaptırmak isteyenler çoğu zaman güneşin etkilerinden çekindikleri için bu operasyonlardan kaçınırlar. Gelişen teknolojinin sonucu olarak ortaya çıkan yeni “Smooth Lift” uygulaması ile ise bu ezber bilgi ileri teknoloji ile tarihe karışıyor.

Şu an ABD’de uygulanan en popüler cilt sıkılaştırma tekniklerinden olan Smooth Lift, özel lazeri sayesinde şaşırtıcı sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor. Bu tekniğin ülkemizdeki az sayıdaki ilk uygulayıcılarından biri olarak söyleyebilirim ki tüm dünyada yükselen bir trend haline gelen Smooth Lift’e Türkiye’den de yüksek talep var.

Dünyada popüler olan estetik operasyonlar artık eşzamanlı olarak ülkemizde de takip ediyoruz. Bunlardan sonuncusu yaz-kış demeden yaptırılabilen Smooth Lift uygulaması. Daha önceki yıllarda uygulama yapılan cildin güneşle etkileşime girmesi olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden yaz aylarında sarkma- sıkılaştırma operasyonları fazla tercih edilmiyordu. Ancak ABD’de de özelikle 2014’ün sonunda popüler olan bu uygulamayla operasyonun hemen ertesi günü bile tatile gitmek mümkün.

Güneşin etkilerini daha yoğun şekilde hissettirdiği bu aylarda Smooth Lift uygulamasıyla ağız içi ıslak deri yüzeyinde hissedilmeyen mikrotübüller oluşturuluyor, bu etkiye verilen onarım cevabı ile yenilenme ve sıkılaşma sağlanmış oluyor. Dolayısıyla yaz aylarında ara verilen lazer uygulamalarının yerini etkili ve güvenli bir yöntem olan Smooth Lift dolduruyor.

Smooth Lift yüksek teknolojiyle ağız içinden uygulanıyor, böylelikle güneşle hiçbir etkileşim içine girmeyen, cilt üzerinde herhangi bir hasar ve duyarlılık oluşturmayan bu teknik, yan etki konusunda hassas dermatologların imdadına yetişiyor.

Yanak bölgesinde yıllar içinde oluşan sarkmaları geriye döndüren ve dudak ile burun arasındaki mesafenin kısalmasını ve dirileşmesini sağlayan Smooth Lift adı verilen yöntem, minimal invaziv işlemlere dair gelişmeleri yakın takip eden uzman dermatologların en güvendiği uygulamalardan biri olarak göze çarpıyor.

Smooth Lift gibi ağız içinden uygulanan, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, hiçbir hassasiyete yol açmadan derin ısıtma ve biyomodülasyon yapan lazer uygulamaları, dünyada olduğu gibi ülkemizde de 2015 yılının en trend teknikleri arasında yer alacak.