Project Description

Gençlik ve Çekicilik

Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ tabakası ve cildin hyalüronik asit, elastik ve kollajen lifler gibi bazı yapısal elemanlarında azalmalar, bunun sonucunda da kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Dolgular, işte bu kırışıklık, sarkma, izleri gidermek, bazen de dokuya şekil veya hacim vermek için cilt altına enjekte edilen geçici, yarı kalıcı veya kalıcı maddelerdir.

Seans Sayısı

1

Uygulama Süresi

45 dk

Sonuçların Kalıcılığı

1,5 Yıl

Hassasiyet Süresi

1-2 Gün

İşe Dönme

Hemen

Mevsim

Her Mevsim

Dolgu Çeşitleri

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Jawline, çene bölgesinin genel görünümünü iyileştirmek ve daha keskin bir çene hattı elde etmek için uygulanan ameliyatsız bir dolgu işlemidir. Aynı zamanda daha orantılı ve daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkarır. Jawline, çene hattı belirsiz olan veya çene bölgesindeki fazlalıklardan rahatsız olanlara, estetik bir görünüm kazandıran konforlu bir medikal estetik uygulamasıdır.

Son dönemlerde sıkça adını duyduğumuz Jawline, Amerikan literatüründe çenenin yan kontürünü tarif etmek için kullanılan bir terimdir. Jaw (Çene) ve Line (Hat, çizgi) kelimelerinin birleşimi ile ortaya çıkan çene hattı terimi, Hollywood yıldızlarının estetik sektöründeki yeni gözdesidir. Neredeyse her öncesi & sonrası fotoğrafında belirgin bir fark yaratan uygulama, küçük bir dokunuş ile bambaşka bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor.

Yanak Dolgusu 

Yanak dolgusu yanak bölgesini dolgunlaştırma işlemidir. Yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir şekilde çözüm sunar. Yüzün genç görünmesini sağlar. Gözlerin oyukluğu azalır. Kişinin burnunu ortaya çıkarır ve alın ile çene çıkıklığının da dengelenmesini sağlar.

Dudak Dolgusu 

Dudak dolgusu işleminde kullanılan, kalıcı/yarı sentetik veya hayvansal kaynaklı üretilen dolgu maddeleri gibi pek çok dolgu maddesi olmasına rağmen, en güvenilir ve en yaygın olarak kullanılan dolgu maddeleri hyaluronik asit bazlı dolgulardır.

Hyaluronik asit, bağ dokusunda bulunan, cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan, cilde hacmini kazandıran temel bir yapı maddesidir. Diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği ise, alerjik reaksiyon gösterme veya vücut tarafından reddedilme riskinin çok düşük seviyelerde olmasıdır. Bu nedenle dokuda yabancı bir madde verilmeden doğal görünümlü dudak estetiği sağlanmış olur.

Dudak dolgusu uygulamasının başarısında en önemli faktör, kullanılan dolgu maddesinin kalitesidir. Uygulama, kişinin yüz yapısı dikkate alınarak, doğallığını koruyacak şekilde yapılmalıdır, bu sebepten dolayı her kişiye aynı şekilde gerçekleştirilen standart bir işlem değildi.

Dudak Dolgusu 

Bir kaç yıl öncesine kadar estetik sektöründe anestezi gerektiren cerrahi operasyonlar tercih edilirken günümüzde bu operasyonların yerini ameliyatsız medikal estetik uygulamaları alıyor. Medikal estetik uygulamaları, cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, kısa sürede, kalıcı, konforlu bir tedavi seçeneği ve etkili çözümler sunuyor. Son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olan burun dolgusu da kişilere ameliyat olmadan; burun üzerindeki keskin köşeleri yumuşatma, burun ucunu kaldırma, çöküntüleri doldurarak burnu şekillendirme ve hafif burun eğriliğini düzeltme imkanı sunuyor.

 

Göz Altı Işık Dolgusu 

Göz çevresi ve göz kapaklarımız, yüz estetiğinde ve gözlerimizin daha iyi görünmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. 30’lu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte, hem kadınları hem de erkekleri etkileyebilen göz altı sorunları başlar. Göz altı bölgesinde genellikle çukurlaşma ve morluk olarak kendini gösteren bu yapısal sorun, genetik kaynaklı olmanın yanı sıra, kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımı, yetersiz uyku ve alerjik reaksiyonların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Göz çevresini ve bilhassa göz altlarını hedef alan bu çöküntüler ise bu bölgenin daha koyu görünmesine ve kişinin yorgun, yaşlı ve üzgün bir ifade kazanmasına neden olur.

Göz altı çöküntü ve morluk problemlerinin çözümü için özel olarak geliştirilen Redensity II Göz altı Işık Dolgusu, sorunu ortadan kaldırmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Yüz hatlarının burun çizgisiyle daha uyumlu hale getirilmesi ve elmacık kemiği bölgesindeki çöküklerin enjeksiyon aracılığıyla dolgu maddesi ile doldurulmasıdır. Yüze kaybolan hacmi geri kazandırır. Elmacık kemiği dolgusunda sıklıkla kullanılan dermal dolgu maddesi, cildin kendi doğal yapısında da bulunan, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyaluronik asit bazlı dolgu ürünleridir.

 

Yanak Dolgusu Hakkında

Yaşlanmaya bağlı oluşan değişikliklerden biri yanaklardaki sarkmalardır. Yüzümüzdeki kemikler ve dokular hacimlerini yaşlanmayla doğru orantılı olarak kaybeder. Bu durum sonucunda da elmacık kemiklerimiz belirginliğini yitirir. Yüzde hafif de olsa sarkmaya sebep olur.

Yanaklarda bulunan hafif şekildeki hacim hemen hemen herkesin hoşuna gitmektedir. Hacim yüzümüzden aşağı doğru gittikçe yüz şekli değişir. Bu durumun asıl sebebi elmacık kemiklerindeki değişimdir. Bu kemiklerde değişim meydana geldikçe yağ dokularına daha az destek olur.

Günümüzde moda olarak değerlendirebileceğimiz yüz estetiklerinden biri de yanak dolgusudur. Dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çöken yanaklar kişinin yüzünü olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Yaşlanmaya bağlı veya yapısal olarak gerçekleşen yüzdeki hacim kayıpları, cerrahi işlem gerektirmeyen yanak dolgusu ile tedavi edilebilir.

Cilt altına enjekte edilen dolgu maddeleri, kırışıkların altını doldurarak kırışıklığı düzeltir, yüze hacim vererek sarkmaları giderir, hacmi az olan yerlerde dolgunluk yaratarak şekil verir. Bazı dolgu maddeleri geçici olmalarına rağmen, cilt altında bulundukları süre boyunca ciltte yeni kollajen yapımını uyarırlar. Böylece ciltte yenilenme meydana geldiği için dolgu maddesi eridikten sonra bile uygulanan bölge ilk haline göre çok daha iyi gözükmektedir.

Dolgu maddeleri, kırışıklık hattına, şekil verilmek istenen ve doktorunuz tarafından uygun görülen bölgeye, ince bir iğne veya ucu künt kanüller yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonu yaklaşık 20- 30 dakika sürmektedir. Sonucu hemen fark edilir.

Estetik amaçla kullanılan dolgular geçici, yarı kalıcı ve kalıcı olarak sınıflandırılabilirler. Geçici dolgular arasında dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asittir. Yarı kalıcı dolgular arasında en sık kullanılan maddeler ise kalsiyum hidroksi apatit, polikaprolakton ve polilaktik asit içeren dolgulardır. Bu dolguların kalıcılığı 1-4 yıl arasında değişmektedir. Kalıcı dolgular yan etkileri nedeniyle günümüzde pek tercih edilmemektedirler.

Hyalüronik asit, FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür. Doğal hyalüronik asit cildi nemlendirerek genç bir insanın yüzündeki ideal sıkılık seviyesinin korunmasını sağlar. Hyalüronik asidin % 100 saf formunun farklı konsantrasyonundaki formu ile yüz, boyun, dekolte ve ellerin daha iyi görünümü, nemlendirilmesi, korunması ve canlandırılması sağlanabilir. Hyalüronik asidin cilde enjekte edilmesi, genç görünen bir cilt için hayati önem taşıyan kollajen üretimini destekler. Aynı zamanda ciltteki hyalüronik asidin antioksidan görevi görerek zararlı kimyasallarla savaştığı da gösterilmiştir. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-18 ay devam eder.

Bu tür dolgular laboratuvuar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum hidroksiapatit) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. ” CaHA ” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Bu nedenle % 100 vücuda uyumludur ve tedavi öncesinde hiçbir alerji testine gerek yoktur. İnce bir iğne ile cilt altına enjekte edilen madde lokal anestezi ile uygulanabilir ve uygulama 1 saatten daha kısa sürmektedir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir ” yapı iskelesi ” görevinde vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler. Zamanla vücut tarafından bileşenlerine ayrılarak güvenli ve doğal olarak vücutta yok olur. Sonuçlar 18 ay veya daha uzun olabilir ama kalıcı değildir. İstediğiniz sonuca genellikle tek bir uygulama ile ulaşırsınız. Tedavinizi daha uzun kalıcılığa ulaştırmak için asıl tedaviden 2 veya 3 ay sonra bir düzeltme seansı uygulanabilir.