Project Description

Dermatoloji bölümü, tüm cilt hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik hizmetler verir. Dermatolojide tanı öykü, muayene ve laboratuvar yöntemleri ile konur.

Mantar hastalıkları, sedef hastalığı (psoriasis), sivilce (akne), egzamalar, frengi, bel soğukluğu gibi zührevi hastalıklar, tüm cinsel yolla geçen deri hastalıklarının tedavisi, deri kanserleri (melanoma teşhisi ve tedavisi), doğum lekeleri, saç dökülmeleri, ilaç alerjileri, kurdeşen (ürtiker) tedavisi ve nedenlerinin araştırılması, güneş alerjisi ve tedavisi, ağız içi hastalıkların tedavisi, Behçet hastalığı, aft, dil mantarı ve diğer hastalıklarının tedavisi, genetik geçişli deri hastalıkları, siğil, et benleri ve molluskum, tırnağın mantar hastalıkları, tırnak kalınlaşmaları, tırnak batması ve diğer tırnak hastalıkları, deride yağlanma, kepeklenme gibi rahatsızlıkların tanı ve tedavisi dermatolojik muayene sonrasında düzenlenebilir.

Muayene sırasında hastanın genel görünüşü değerlendirilir, ayrıntılı deri muayenesi yapılır. Mevcut lezyonun özellikleri değerlendirilir. Gerektiğinde dermatoskopi, wood lambası gibi tanıya yardımcı araçlardan ve bazı laboratuvar yöntemlerinden destek alınır. Tanı konulduktan sonra hasta bazında en uygun tedaviye karar verilir.