Project Description

Lipoliz nedir?

Lipoliz etkili bir lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar alındığından oldukça etkili bir tedavidir.

Lipolizde hangi maddeler kullanılır?

En sık kullanılan madde fosfatidil kolin olmakla birlikte, yanında bazı doku canlandırıcı ve kan akışını artırıcı ajanların yanı sıra dokunun sert veya yumuşak, sarkık veya fit olmasına göre de eklenen yardımcı ajanlar değişmektedir. Fosfatidil kolin, etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmış bir etken maddedir. Etkisini yağ hücresinin zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini artırarak gösterir ve yağ bileşiminin hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Sonuçta yağ hücresini normal boyutlara getirerek hatta yağ hücresini yok ederek etkisini gösterir.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoliz bölgesel yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, lipom tedavisi, gıdı bölgesi ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Lipoliz hangi bölgelerde etkilidir?

Lipoliz vücutta kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesinde uygulanabilmektedir. Ayrıca yüzde gıdıyı, çene altındaki yağları ya da gözaltındaki torbaları da azaltabilir.

Lipoliz kaç seans uygulanmalıdır?

Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişir. Genellikle sorunlu bölgelere 4-6 hafta aralıklarla, 2-4 seans uygulanır.

Lipolizin etkisi ne zaman başlar?

Etkinin 3. haftadan sonra görülmeye başlar, giderek pik yapıp 6. haftadan sonra da devam eder. Asıl etkiyi ikinci seanstan sonra görmek mümkündür.

Lipolizin yan etkileri nelerdir?

Tedavi uygulanan bölgede hafif morarma olabilir. Özellikle ilaç enjekte edildikten hemen sonra, kaşınma, biraz yanma ve kızarıklık olabilir. Ama bunlar birkaç gün içinde kendiliğinden düzelmektedir.

Lipoliz kimlere yapılmamalıdır?

 • 18 yaşından küçük hastalara
 • Gebe veya emziren kadınlara
 • Şeker hastalarına
 • Kanser hastalarına
 • Karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalara
 • Aktif enfeksiyon geçirenlere
 • İlaç alerjisi olanlara yapılmamalıdır.

Saltat TV

Teknolojik Tedaviler

 • Trusculpt ID

Trusculpt ID

TRUSCULPT iD TruSuculp iD, ideal bedeninizi, devrim niteliğinde,neştersiz, vücut şekillendirici bir tedavi ile kişiselleştirmenize Detaylı Bilgi

 • Coolifting

Coolifting

CooLifting güzellik tabancası, yüz dokularına hiyalüronat içeren bir karışımın çözeltisiyle birlikte CO2 gazının dağıtımını Detaylı Bilgi

Coolsculpting

CoolSculpting ile bölgesel incelme nedir? CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi Detaylı Bilgi

 • Emsculpt

Emsculpt

EMSCULPT NEDİR ? EMSCULPT, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi Detaylı Bilgi

 • Botoks

Botoks

Botoks nedir? Botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı Detaylı Bilgi