Project Description

AWT ULTRA (Akustik Dalga Tedavisi)

Bölgesel yağlanmalar, selülit ve cilt sarkmalarından kurtulmak için bazı durumlarda düzenli spor ve uygun bir diyet yine de yeterli gelmeyebilir. En güvenli ve etkili ameliyatsız yöntemlerinden biri olan AWT ile bu sorunların giderilmesi için gün ortasında dahi ayırabileceğiniz yarım saat, memnun edici sonuçlar yaşatır.

Seans Sayısı

8-12

İşlem Süresi

30 dk

Seans Aralığı

Haftada 2

Anestezi

Yok

İşe Dönüş

Hemen

Mevsim

Her mevsim

Deri elastikiyeti yaşla birlikte azalır. Kalçalarda, bacaklarda ve kolların üst kısımlarındaki tipik portakal kabuğu görüntüsü kadınların %80’ni etkilenmektedir. Özellikle kötü beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, uykusuzluk veya hamilelik gibi durumlarda bağ dokusu zayıflar ve kollajen lifleri elastikiyetini kaybedebilir. Hücrelerdeki yağ üretimi ve yağ yakımı arasındaki dengesizlik, büyük yağ hücrelerinin oluşmasını destekleyerek selülite zemin hazırlar. Bağ dokusunun yapısının bozulması cilt yüzeyinde engebeli bir yapının oluşmasına neden olur. Bu durum tipik portakal kabuğu görünümüdür.

Modern selülit tedavisinde akustik ses dalgaları sorunlu bölgeler üzerinde uygulanmaktadır. Bu dalgalar geniş bir alana yayılır, tedavi edici ve uyarıcı etkilerini birkaç seans sonrasında cilt yüzeyinde göstermeye başlar.

Tıbbi uygulamalarda kullanılan şok dalgaları ultrason dalgalarına benzer özellikte olup dokuya zarar vermeden belirli bir hızda enerji aktarmaktadır. Oysa ultrason dalgaları, yüksek ısı oluşmasına ve dokuda tahribat oluşmasına neden olmaktadır.

Titreşim darbeleri esasına dayanan AWT ile yarattığı titreşim esasına dayalı şok sayesinde, direkt olarak hedeflenen dirençli yağ dokuda parçalanma sağlayabilmektedir.

AWT hem bağ dokusunda hem de yağların oluşturduğu çıkıntılar üzerinde şok dalgaları oluşturarak, deriyi serbestleştirir ve daha düzgün görünümlü bir cilt elde edilmesini sağlar.

Aynı zamanda kolajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ desteklendiğinden uygulama sonrasında oldukça belirgin bir sıkılaşma da elde edilir.

AWT’ nin dokulardaki kan dolaşımını düzenleyip beslenmesini arttırması sayesinde daha aktif bir bağ dokusu elde edildiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda akustik dalgalar lenf damarlarının düz kaslarını uyarmak suretiyle, lenfatik drenajı arttırmakta ve hem serbest kalan yağ damlacıklarını hem de ödemi dokudan uzaklaştırmaktadır.

AWT cihazının ürettiği şok dalgaları adale üzerinde pasif egzersiz benzeri bir etki yaratarak hem enerji yakılmasına, hem de kas kondisyonu sağlanmasına yardımcı olur.

 

Şok dalgalarının vücuttaki enerji noktalarını ve sempatik sistemi yüksek frekanslı mekanik enerjiyle uyararak genel metabolizma hızını maksimum düzeye çıkardığı görülmüştür. Bu durum sayesinde, diyet yapan kişilerde görülebilen metabolizmanın yavaşlaması sonucu kilo vermenin yavaşlaması sorunu da bu tedaviyle birlikte ortadan kalkmaktadır

Ortalama her bir selülit tedavi seansı yaklaşık 30-60 dakika sürer. Selülitin derecesine göre   3-4 gün aralık bırakılarak uygulanacak, 8-12 seans başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Tüm vücut; bacak, karın, kalça, kol

Diyet ile kilo verme sürecinde AWT ULTRA en çok tercih edilen cihazlardan biri olmasının sebebi: Bölgesel olarak yağ yakımını arttırarak vücut şekillendirilmesinde destek olur. Aynı zamanda lenf sistemini canlandırarak dolaşımı güçlendirir ve kilo vermede herkesin yaşadığı duraklama döneminin oluşumunu engelleyerek, diyet ile kilo verme sürecimizi hızlandıran bir destek medikal bir tedavi olarak kullanılır.

Ciddi karaciğer ve börek yetersizliği olanlar,

Hamilelik ve emzirme durumu olanlarda,

Bacakta flebit ya da derin toplar damar trombozu olması

Tedavi edilecek alanda iltihap durumların var ise,

Bacaklarda venöz cerrahi müdahale olması

Ciddi kalp rahatsızlığının olması

Yeri tam olarak tespit edilemeyen sancılı bölgelerin olması

Ciddi kalp damar hastalıkları olanlar,

Tedavi edilmemiş kanama bozukluğu olanlar ya da kan sulandırıcı ilaç almak zorunda olanlar,

İleri düzey şeker hastalığı olanlarda

Kontrolsüz şeker hastalığının olması

Arteryel hipertansiyon

İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Sadece hafif bir basınç ve titreşim hissedilir.

AWT ile yapılan klinik çalışmalar sonucunda, uygulama sonrasında bölgesel incelmenin hedeflendiği bölgede yağ doku kaybı ve cilt elastikiyetinde artış bildirilmiştir. Selülit tedavisinde ise dermis ve epidermisteki düzensizliklerde, ultrasonografi görüntülemeleriyle yapılan takiplerde, 6 haftalık tedavi sonrasında yeni kolajen oluşumuna bağlı iyileşmeler tespit edilmiştir.

Tedavinin tam etkisi dokuların kendini yenileme sürecine bağlı olarak, 1-2 ay içerisinde kendini göstermeye başlayacaktır.

Uygulama süresince günde 2-3 litre su içilmesi ve alkol alınmaması önemle tavsiye edilir. Haftada 2-3 kez ortalama 30-45 dakika yürümek tedavi etkinliğini %100 artırır. Proteinden zengin karbonhidrattan fakir bir diyet uygulanması da sonuçların kalıcılığını yükseltecektir.

Kliniğimizde diyetisyen hizmetiyle AWT tedavisini kombinleyip istediğiniz sonucun verimliliğini artırma hizmeti de sunmaktayız.

 

Bizimle İletişime Geçin