Project Description

CoolSculpting

CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgesel fazlalıklara etki eden, tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 ile %30 kadarını yok eden bir sistemdir. Cerrahi bir yöntem olmadığı gibi, iyileşme süresi en aza indirilmiştir.

Seans Sayısı

1

İşlem Süresi

35- 75 dk

Seans Aralığı

Tek seans

Anestezi

Yok

İşe Dönüş

Hemen

Mevsim

Her mevsim

Diyet ve egzersize rağmen inatçı yağlardan tek seansta kurtulmak için FDA tarafından onaylı yağ dondurucu CoolSculpting teknolojisi uzun vadede etkili sonuçlar sağlayarak sorunlu bölgeleri sorunsuz hale getirir.

Amerika’ da Harvard Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilen, bölgesel incelme amaçlı kullanılan ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan bir soğuk lipoliz yöntemidir.

Cerrahi bir işlem, iğne olmadan bölgesel yağ fazlalığı olan bölgeyi bir aplikatör/başlık sayesinde içine alarak dondurma prensibine dayanır

CoolSculpting ile yağ azaltmak istediğinizde önce diyetisyenimiz ve uzman estetisyenlerimizle birlikte sorunlu bölgeler tespit edilerek, değişikliğe gidilmesi istenen bölgeler berlilenir. İşlem sırasında hedef bölgeye bir jel pedi ve aplikatör uygulanmaktadır. Aplikatörler vakum vasıtasıyla dokuyu aplikatörün içine çeker.

CoolSculpting ile gıdınızdan sırtınızdaki yağ fazlalıklarına kadar, tam 9 farklı bölge için uygulama yapılmaktadır.

Güvenli bir uygulama olmasının en önemli nedeni uygulanan/hedeflenen alan dışındaki çevre dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedef alarak yok eden bir teknolojidir.

Yan etki durumları kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir ve bütün yan etkiler gözlenmeyebilir.

Tedavisi sırasında: Vakum etkisine bağlı çekme ve gevşeme sonucu aşırı soğuk hissetme, mercanlanma, batma ve sızı gözlemlenir. Tedavi edilen yer uyuştukça bu hislerde azalma olur.

Tedaviden hemen sonra: Kızarıklık ve sertlik. Tedavi yerinin kenarlarında geçici beyazlaşma ve/veya hafif kızarıklık. Karıncalanma ve batma hissi

 

Tedaviden sonra bir-iki hafta içinde: Kızarıklık, morluk ve ödem. İşlem yapılan bölgede sızı, kaşıntı, karıncalanma ve uyuşma.

 

Soğuk lipoliz sistemi CoolSculpting tedavisi sırasında parçalanan yağ hücreleri metabolize olarak birkaç gün sonra doğal yollardan vücuttan atılmaya başlar. İki hafta sonra hasta işlem yapılan bölgedeki küçülmeyi gözlemlemeye başlar. Ancak belirgin değişim, formu bozulan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması için 2-3 ay geçmesi gerekir. Klinik araştırmalar sadece tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20- %40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. İşlem sonrasında kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe tedavinin etkileri kalıcıdır.

Liposuction gibi cerrahi müdahaleler sonunda belli bir bölgeden yağ dokusunun alınması ile de bu sarkıkların ortaya çıkması mümkündür. Ancak bölgesel incelmede son teknoloji olarak görünen soğuk lipoliz sayesinde bölgesel olarak yağlardan kurtulmak mümkün olduğu gibi, yağlar doğal bir süreçte vücuttan atıldığı için hiçbir deformasyon ve sarkma da yaşanmaz.

Coolsculpting uygulaması kilo vermek için önerdiğimiz bir yöntem olmayıp diyet ve egzersize dirençli lokalize yağları hedef alan, yağ parçalayıcı etkisiyle vücudu biçimlendiren bir teknolojidir.

Bölgesel yağlanmanın olduğu tüm bölgelerde başarıyla uygulanır. Karın, bel, basenler, bacaklar, diz içleri, gıdı, sırt ve kollarda uygulanmaktadır. Farklı genişlikteki alanlara uyumlu değişik aplikatör sayesinde büyük hacimli bir karında da diz içleri gibi küçük alanlarda da etkili olmaktadır.

İşlem, ağrısız ve acısızdır. Aplikatör, uygulama yapılacak alana yerleştirildikten sonra kişi uygulanan alanda çekme ve soğuma hisseder. En başta hafif bir hassasiyet oluşsa da birkaç dakika içinde hastalar bu hisse alışacağından kaybolur.

CoolSculpting tedavisinin süresi, uygulama yapılacak bölge sayısına göre değişmektedir. Örneğin; karın bölgesi, en az 2 bölge; basenler, sağ ve sol yan olmak üzere 2 bölge şeklinde uygulanır. Tedavi edilecek bölge sayısına göre uygulama 2-3 güne yayılabilir. Tedavi 30-60 dakika kadar sürer.

CoolSculpting uygulaması sonrasında özel bir beslenme programına uymak gerekmez. Ancak tedavinin olumlu etkilerinin devamı için kilo kontrolü gereklidir.

CoolSculpting yöntemi ile yapılan bölgesel incelme tedavisinde, tıpkı liposuction ameliyatında olduğu gibi yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

CoolSculpting yöntemi ile yapılan bölgesel incelme tedavisinde, tıpkı liposuction ameliyatında olduğu gibi yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Bizimle İletişime Geçin