Project Description

Cutera XO Teknolojisi

 

Limelight tedavisi Cutera XEO cihazının IPL başlığı ile uygulanan yeni, invaziv olmayan ciltte yenilenme sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamanın avantajı cilt tonunu eşitlemesi, yaşlanma ve güneş hasarına bağlı oluşan ciltteki düzensizlikleri iyileştirmesidir.

Bugün için Üretilmiş, Yarın için Tasarlanmış

 
Limelight tedavisi Cutera XEO cihazının IPL başlığı ile uygulanan yeni, invaziv olmayan ciltte yenilenme sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamanın avantajı cilt tonunu eşitlemesi, yaşlanma ve güneş hasarına bağlı oluşan ciltteki düzensizlikleri iyileştirmesidir.

 

Limelight yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere vücudun her yerine uygulanabilir. Kızarıklık, telenjiektazi (küçük venler) veya kahverengi lekelerin tedavisinde etkilidir. Tedavisi güç olan açık renk kahverengi lekeler de dahil olmak üzere daha önceki tedavilere dirençli olgular da Limelight tedavisi ile kaybolabilir.

 

Cutera XEO platformunda farklı program modüllerini seçerek uygulayıcılar deri tipinize göre kahverengi ve/veya kırmızı pigmentli alanları tedavi eder. Limelight kahverengi veya kırmızı renkli pigment üzerinde etki ederek klinik düzelme sağlar.

Limelight (IPL) tedavisi sırasında ciltte hafif bir yanma ve batma hissi olur. Damar tedavileri öncesinde cildi hafifçe soğutmak önerilmektedir. Limelight tedavisi ağrılı bir tedavi değildir.

Sistemik veya lokal bir anestezik tedavi gerektirmemektedir.

Vücutta tedavi edilen yüzeyin büyüklüğüne göre tedavi süresi değişkenlik gösterir. Ancak, Tedaviler çoğunlukla 20-30 dak aralığında sürer.

Ortalama seans sayısı 3-5 arasında değişkenlik gösterir. Tek seansta güzel sonuçlar elde edilebileceği gibi, yoğun güneş hasarı olan vakalarda ek tedavilere ihtiyaç vardır.

Tedaviden hemen sonra kahverengi lekeler koyulaşabilir ve ciltte hafif kızarıklık olabilir. Tedavi olan alanda hafif kızarıklık saptanabilir. Bu bulgular çoğunlukla birkaç saat içinde kaybolur, nadiren gün boyu veya daha uzun sürebilir. Kızarıklığı kapatmak için makyaj veya güneş koruyuculu kapatıcı kullanılabilir.

1-3 hafta içinde lekeler hafifçe pullanıp dökülebilir ve renkleri açılır. Yaygın kızarıklık ve telenjiektaziler (ince damarlar) azalır, ciltteki ton eşitsizlikleri düzelir ve cilt gençleşir.

Yeni kahverengi lekeler, telenjiektaziler ve diffüz kızarıklık yeni güneş hasarı olursa tekrar gelişebilir. Ciltte oluşan yeni lezyonlarda Cutera XEO Limelight ile iyileştirilebilir. Dışarıda olduğunuz süre boyunca güneş hasarına bağlı oluşan yeni leke, damar ve yaşlanmayı gelişimini önlemek geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanılmalıdır. Rozasea (Gül) hastalığı kronik, tekrarlamaya meyilli ve tümüyle tedavi edilmesi güç bir hastalıktır. Limelight tedavisi ile klinik olarak rozasea görünümü belirgin olarak düzelebilir.

Limelight tedavisinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza danışmanızı öneririz.

Cutera Limelight farklı cilt tonlarına özel, cilt yaşlanmasında etkili bir invaziv-olmayan ışık tedavisidir. Sonuç olarak minimal bir acı ve yanma hissi ile ciltte belirgin bir yenilenme, parlaklık ve gençleşme sağlar.