Project Description

Diyetisyen Büşra Salman

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra Medipol Üniversitesinde Tıbbi Biyokimya yüksek lisansına başlayıp ilk dönemden tez ve TÜBİTAK proje çalışmalarına başladım. Aynı zamanda 1. Sınıf Tıp öğrencilerine proje hazırlamalarında yardımcı oldum. Çalışmalar; ilaç tedavisi ve D vitamini kombinasyonuyla ve başka kombinasyon terapilerle meme kanseri hücrelerini tedavi etmek üzerineydi. Konu olarak lisans sürecinden çok farklı olması ve yüksek lisans beklentimi karşılayamamasından dolayı yüksek lisans sürecimi yarıda bıraktım.

Hem üniversite yıllarında hem de üniversite bittikten sonra yurt içi ve yurt dışı kongrelere katılarak mesleki bilgimi arttırmaya ve güncel bilgilere ulaşmaya hep önem verdim.

2018-2021 yılları arasında Dr. Aygün Salman Kliniğinde zayıflama, kilo alma, hastalıklarda beslenme, yeme bozukluğunda beslenme, çocuk beslenmesi üzerine danışmanlık hizmeti verdim.

Ekim 2021 yılından itibaren de Saltat Klinik’te hizmet vermeye başladım. Saltat Klinik’te bölgesel incelme, sıkılaşma, selülit tedavileri için kişiye özel en uygun tedavi protokolünü uzmanlarla birlikte karar verme ve kişiye özel beslenme programı oluşturmaktayım.

Diyetisyen Danışmanlık Hizmetleri

Bütüncül yaklaşım ilkesinden yola çıkarak sizin beslenme alışkanlıklarınıza, yaşam tarzınıza, besin tercihlerinize, sağlık problemlerinize göre size özgü bir beslenme programı hazırlayıp bir davranış değişikliğine gitmenizi sağlamaktır.

 

Kliniğe vücut işlemleri için geldiğinizde ilk olarak kapsamlı bir görüşme yapıyoruz. Bu görüşmede sizi hem daha iyi tanıma fırsatı buluyor, hem de istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda beraber nasıl bir program izleyeceğimizi de analiz etme fırsatı buluyoruz. Son teknoloji vücut analiz cihazımız TANİTA ile değerlerinizi analiz edip sizi muayene ederek bir tedavi protokolü oluşturuyoruz.

Diyet ve egzersize rağmen inatçı kilolardan kurtulmak için bölgesel incelmeye, sıkılaşma ve selülite yönelik kliniğimizdeki cihazlar hakkında da bilgi veriyoruz.

Yoğun çalışma saatleri nedeniyle dengesiz beslenme, uzun süren açlıklar ve yanlış besin seçimleri çalışanların çalışma kapasitesinin düşmesine, gün içinde daha yoğun stres yaşamalarına, yanlış kararlar almasına ve dikkat eksikliğine bağlı iş kazalarının artmasına neden olur.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile çalışanlarınızın sağlığını koruyup iyileştirerek verimliliğini ve performansını arttırıp, olası iş kayıplarının önüne geçilir.

Yoğun iş temposuyla çalışan, sık seyahat nedeniyle farklı beslenme kültürleriyle karşı karşıya gelen üst düzey yöneticilerinin ya da gün içinde önemli kararlar alıp uzun toplantılara katılan yöneticiler için de en önemli şeylerden biri beslenmeyi doğru yönetebiliyor olmaktır. Yaşam temposuna uygun dengeli beslenme; sağlıklı bir beden ve ruh haliyle daha doğru, hızlı ve sağlıklı kararlar almasını, kriz yönetebilmesini sağlayacaktır.

Dünyanın neresinde olursanız olun zaman ve mekan sınırı tanımadan, Skype veya Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden görüntülü konuşmayla hedeflerinizi oluşturma, alışkanlıklarınızı değiştirme konusunda size yardımcı olunur.

“Vücudunuza iyi bakın, yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orasıdır.” – Jim Rohn