Project Description

Pb Serum: Yeni nesil enzim tedavisi

Son yıllarda estetik tıp dünyasında en önemli gelişmelerden biri de Pbserum tedavisidir. Pbserum, cilt yenilenmesinde sıkça kullanılan hyaluronik asitin, 3 farklı enzim ile uyumlu birlikteliğinden oluşan bir üründür.  Enzimler normal sağlıklı bir vücutta binlerce farklı reaksiyonu kontrol eden, insan biyolojik sisteminin bir parçasıdır. Her bir enzim sadece belirli bir madde üzerinde etki ederek, o maddenin yapımını veya yıkımını sağlarlar. Bu anlamda insan vücudundaki enzimler, kozmetik ve ilaç endüstrilerinde kullanılmak üzere genetik biyomühendislik yoluyla, son derece yüksek kalite standartlarında laboratuvarlarda üretilmektedirler. Pb serum içerisinde bu laboratuvarlarda üretilmiş kolajenaz, lipaz ve liyaz olmak üzere 3 tane rekombinant enzim bulunuyor.

Pbserum nasıl etki eder?

Pbserum içerisinde bulunan hyaluronik asit ve enzimler, hem ayrı ayrı bir etkinlik sağlarken, hem de sinerji içinde çalışarak diğer maddelerin etkinliğini artırarak mükemmele yakın bir sonuç için birlikte çalışırlar. Ürünün içindeki hyalüronik asit, enzimlerin dokuda daha rahat dağılmasını sağlar, dokunun geçirgenliğini arttırır ve birlikte çok daha güçlü doku yenileme etkisi gösterirler. Kolajenaz enzimi, eskimiş, yıpranmış ve yaşlanmış olan dokudaki kolajenleri yıkıp, bunlardan yeni taze kolajen yapılmasını stimüle eder. Yine ürünün içinde bulunan liyaz enzimi dokudaki geçirgenliği artırarak, ödemi azaltır. Ayrıca yine üründe bulunan yağı eriten lipaz enzimi de fazla yağın biriktiği yağ hücresi içine girerek burada yağ yıkımı sağlar ve yağ dokusunun hacmini küçültür.

Pbserum nerelerde kullanılır?

 • Yanık ve yara izleri
 • Ameliyat sonrası oluşan izler
 • Sivilce izleri
 • Selülit, portakal kabuğu görünümü
 • Bölgesel yağ fazlalığı
 • Cilt gençleştirme
 • Cilt sıkılaştırma

Bu problemlerde Pbserum ürünlerinin değişik formları tercih edilir. Hangi formun, hangi seansta kullanılaca­ğını doktorunuz tedavinin gelişimine göre dokuyu değerlendirerek karar verir. Etkiler duruma göre 2-7. günde görülmeye başlar. Tedaviler uygulanacak bölgeye göre 2-3 hafta arayla 2-6 seans yapılabilir. Bazı hastalarda tek seans yeterli olmaktadır.

Pbserum çeşitleri nelerdir?

Pbserum tedavisinin tedavi edilecek duruma göre seçilen 3 farklı çeşidi vardır. Tüm ürünlerde içerik aynı olmakla birlikte, içerdikleri enzim konsantrasyonuna göre HIGH, MEDIUM ve LOW olmak üzere 3 pbserum tipi vardır.

PB Serum HIGH: Kolajenaz enziminin daha yüksek miktarda bulunduran bu formu daha çok yara, yanık ve akne gibi çeşitli izlerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca selülit tedavisinde ciltte portakal kabuğu benzeri çöküntülü bir görünüm yaratan bantların tedavisinde cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmek için kullanılır.

PB Serum MEDIUM: Medium türü daha çok miktarda lipaz enzimi içerdiğinden, yağ dokusunun azaltılması/küçültülmesi istendiğinde tercih edilir. Gıdı eritme, kol, bacak ve karın bölgesindeki fazla yağların azaltılmasında gerek tek başına, gerekse diğer bölgesel incelme sağlayan teknolojilerle bir arada kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

PB Serum LOW: Bu çeşidinde her 3 enzim eşit oranda bulunmaktadır. Özellikle gözaltı torbalarının tedavisinde en çok tercih edilen pbserum low, aynı zamanda boyun, dizüstü ve kol içi sarkmalarda cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullanılan bir üründür.

Pbserum uygulaması nasıl yapılır?

Tedavi edilecek alan belirlenir, deri işaretleme kalemi ile çizilir. İşlem sırasında oluşabilecek ağrı hissini azaltmak için bölgeye anestezik krem sürülerek bekletilir. Bu sırada enzim solüsyonu hazırlanır. İnce uçlu iğneler veya kanül yardımıyla pbserum uygulanır. Uygulama 15-20 dakika kadar sürer ve hemen sonrasında sosyal hayata devam edilebilir.

Pbserum yan etkileri nelerdir?

PB serumun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ancak işlem sonrasında 3-4 gün kadar sürebilen hafif kızarıklık, hassasiyet ve ödem beklenebilir.

Saltat TV

Teknolojik Tedaviler

 • Trusculpt ID

Trusculpt ID

TRUSCULPT iD TruSuculp iD, ideal bedeninizi, devrim niteliğinde,neştersiz, vücut şekillendirici bir tedavi ile kişiselleştirmenize Detaylı Bilgi

 • Coolifting

Coolifting

CooLifting güzellik tabancası, yüz dokularına hiyalüronat içeren bir karışımın çözeltisiyle birlikte CO2 gazının dağıtımını Detaylı Bilgi

Coolsculpting

CoolSculpting ile bölgesel incelme nedir? CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi Detaylı Bilgi

 • Emsculpt

Emsculpt

EMSCULPT NEDİR ? EMSCULPT, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi Detaylı Bilgi

 • Botoks

Botoks

Botoks nedir? Botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı Detaylı Bilgi