Project Description

Saça kök hücre tedavisi kimlere uygulanır?

Saçta oluşan zayıflıklıkları gidermek ve saç kaybına engel olmayı hedefler. Saçının sağlıklı yapıda olmasını isteyen ve belirtilen etkileri gidermek isteyen herkese uygulanabilir.

Saça kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?

Klinik ortamında, uzman ekipler tarafından lokal anestezik kremler kullanarak uygulanır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına rahatlıkla devam eder.

Saça kök hücre tedavisi ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın saç derisine kök hücrelerin uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani tedavi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Saça kök hücre tedavisi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Tedavinin tek sefer uygulanması yeterlidir. Kısa aralıklar ile tekrarlanması gereken bir uygulama değildir.

Saça kök hücre tedavisinin etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Tedavinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlar. Etkiler, kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.

Saç kaybının nedenleri nelerdir?

Saçlar gerek genetik, gerekse yaş, beslenme, stres ve kozmetik ürünlerin etkileri ile zayıf ve güçsüz hale gelebilir. Erkeklerde saç dökülmesi hormonlar ve genler nedeni ile genellikle şakakların ve tepe bölgesinin açılması ile görülmeye başlarken, kadınlarda belirli bir yaştan sonra saç ayrım yerleri genişler ve saç telleri gözle görülür bir şekilde incelir. Genellikle saç kaybını tetikleyen durumların başlıcaları; fiziksel ve duygusal stres, anemi, polistik over sendromu, hipotirodi gibi sağlık sorunları, Vitamin B ve protein eksikliği, ani kilo kaybı ve kullanılan ilaçlardır. Kök hücre tedavisi, saç dökülmesini önlemek, saçları güçlendirmek ve daha canlı görünmesini sağlamak amacı ile yapılan etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Kök hücre uygulaması saç ekme yöntemine alternatif olarak yapılan bir işlem değildir.

Kök hücre tedavisi saça nasıl uygulanır?

Tedavi için öncelikle klinik ortamda hastanın kendi vücudundan uzman bir doktorun belirleyeceği bölgeden yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek hücrelerinin ayrıştırılması sağlanır. Sonrasında kişinin saç derisine lokal anestezik krem uygulanır ve elde edilen kök hücreler saç derisine özel yöntemler ile enjekte edilir.

Saça kök hücre tedavisi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Tedavi sonrasında, saçtaki zayıflık azalır, daha gür ve canlı saçlar elde edilir. Tedaviyi takip eden dönemde saç kaybı oranında düşüş görülür.

Saça kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Saçında azalma, zayıflama, seyrelme semptomları olan ve mat görünüşlü saçları bulunan herkese uygulanabilir. Kısacası saçı tamamen dökülmemiş, daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişiler için sıklıkla tavsiye edilen bir yöntemdir.

Saça kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Tedavi sonrasında enjekte edilen kök hücrelerin etkisi ile saç dokusu kendini daha hızlı yenilemeye başlar. Böylelikle daha canlı, gür ve sağlıklı saçlar elde edilir. Bu yöntem ağır cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, hastanın günlük hayatından kopmadan saçların güçlenmesine olanak veren bir yöntemdir.

Saltat TV

Teknolojik Tedaviler

  • Trusculpt ID

Trusculpt ID

TRUSCULPT iD TruSuculp iD, ideal bedeninizi, devrim niteliğinde,neştersiz, vücut şekillendirici bir tedavi ile kişiselleştirmenize Detaylı Bilgi

  • Coolifting

Coolifting

CooLifting güzellik tabancası, yüz dokularına hiyalüronat içeren bir karışımın çözeltisiyle birlikte CO2 gazının dağıtımını Detaylı Bilgi

Coolsculpting

CoolSculpting ile bölgesel incelme nedir? CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi Detaylı Bilgi

  • Emsculpt

Emsculpt

EMSCULPT NEDİR ? EMSCULPT, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi Detaylı Bilgi

  • Botoks

Botoks

Botoks nedir? Botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı Detaylı Bilgi