Project Description

Epilasyon öncesinde.

Tüy renginiz ve cilt tipiniz, lazer epilasyonun başarılı olması için anahtar faktörlerdir. Açık renk tenli, koyu renk tüylere sahip kişilerde sonuca ulaşmak daha kolay olmakla birlikte, koyu renk cilde sahip kişilerde de biraz daha fazla özen ile başarılı sonuçlar almak mümkündür.

Öncelikle lazer epilasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilmelidir. Medikal geçmişiniz, hastalık/sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar önemlidir. Riskler, faydalar, beklentiler hakkında sizi bilgilendirdikten sonra uygulamalara başlanır.

Güneş altında veya solaryumda bronzlaştıysanız lazer epilasyon için ten renginizin gerektiği kadar açılmasını beklemelisiniz. Bu süre en az 2-4 hafta sürmektedir. Yaz aylarında epilasyona devam etmek isteyen hastalarımız için daha güvenli olan Long Pulse NdYag Lazer sistemleri kullanılmalıdır.

Lazer epilasyonun başarılı olabilmesi için tüylerin noktasal olarak görünmesi idealdir. Bu süre jilet uygulamalarından 1-3 gün, ağda uygulamasından 3-4 hafta sonra anlamına gelmektedir.

Epilasyon sırasında.

Herhangi istenmeyen bir soruna maruz kalmamak için size verilmiş olan lazer koruyucu gözlüğü kesinlikle takmalısınız. Lazer uygulaması sırasında hissedeceğiniz rahatsızlık soğutucularla giderilse de eğer ağrı eşiğiniz düşük ve hissettiğiniz huzursuzluk yüksek seviyede ise uygulamadan 45 dakika önce cilt üstünden uygulanabilecek anestezik krem ağrıyı minimize edecektir. Ayrıca uygulama sırasında duyacağınız yanmış tüy kokusu normal ve kaçınılmazdır.

Uygulama süresi vücudunuzda lazer ışını ile taranacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. En küçük bölge olan dudak üstü 1-2 dakika alırken, en büyük bölge bacaklar 30-45 dakika almaktadır.

Lazer epilasyon sonrasında bandaj uygulaması ya da herhangi bir ilaç almanıza ihtiyaç olmayacaktır. İlk birkaç saat sonrasında ortadan kalkacak kızarıklık ve kıl folliküllerine uyan noktasal kabarıklıklar normal tepkilerdir.

Olumsuzlukların üstesinden gelmek için yapılan en yaygın uygulama, akşam alınan ılık bir duş ardından nemlendirici bir losyonun sürülmesidir.

Uygulama sonrası uygulanan dermatolojik pansumanlar, nemlendiriciler ve güneş koruyucularla, sonuçların mükemmel olması hedeflenir.

Epilasyon sonrasında bedensel egzersizden kaçınmak gerekir. Terleme lazere bağlı huzursuzluk hissinin artmasına neden olabilir.

Cilt tipinize göre 1-2 hafta lazer epilasyon bölgelerinin doğrudan güneş ışığına maruz kalmasından kaçınmak gereklidir. SPF 15 ve üzeri güneş koruyucuların 2-3 saatte bir uygulanması da güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Uygulama aralarında, uygulama bölgesindeki tüyleri kökten alacak herhangi bir yöntemi, uzun bir ara vermek zorunda olmadığınız müddetçe önermiyoruz.

Olası yan etki ve komplikasyonlar %1 den azdır.

Deri renginin koyulaşması (hiperpigmentasyon): Seyrek görülen bir durumdur ve geçicidir.

Deri renginin açılması: Bu durum koyu renk cilde sahip hastalarda görülebilir. Lazer gücünün gerektiğinden yüksek kullanılması veya bronz ten üzerine yapılan uygulamalardan sonra ortaya çıkabilir. Geçici olmakla birlikte bazen aylarca devam edebilir.

Su dolu kabarcık ve yanma: Çok nadirdir ve geçicidir.

Kabuklanma: Nadirdir ve geçicidir.

Tüy yapısı değişimi: Bazen yeni tüyler daha açık renk gelebilir. Daha sonraki uygulamalarda tamamen yok olması beklenir.

CANDELA GentleLase: Alexandrite lazer epilasyon

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en güvenilir ve etkili yollarından biri lazer epilasyondur. Epilasyonda en etkili lazer tipi Alexandrite 755 nm dalga boyundaki lazer ışığıdır.

Nd:YAG ile lazer epilasyon nedir?

Nd:YAG lazer 1064 nm dalga boyunda lazer epilasyonda kullanılan bir lazerdir. Nd:YAG lazer renge çok duyarlı olmadığından açık renkli de olsa renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Koyu ten rengi ve bronz tene sahip olanlarda, her mevsim güvenle kullanılan bir epilasyon çeşididir.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenli kişilerde siyah ve koyu renkli, kalın veya ince yapılı tüylerde etkilidir, ancak açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür. Koyu ten rengine sahip kişilerde açık/koyu renkli ve ince/kalın yapılı tüyleri gidermekte etkilidir.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

Nd:YAG lazer yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü tüylerde; vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanılabilir.

Nd:YAG lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Nd:YAG lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy başka bir yöntemle alınmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır.

Nd:YAG lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre seans sayısı değişir.

Saltat TV

Teknolojik Tedaviler

  • Trusculpt ID

Trusculpt ID

TRUSCULPT iD TruSuculp iD, ideal bedeninizi, devrim niteliğinde,neştersiz, vücut şekillendirici bir tedavi ile kişiselleştirmenize Detaylı Bilgi

  • Coolifting

Coolifting

CooLifting güzellik tabancası, yüz dokularına hiyalüronat içeren bir karışımın çözeltisiyle birlikte CO2 gazının dağıtımını Detaylı Bilgi

Coolsculpting

CoolSculpting ile bölgesel incelme nedir? CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi Detaylı Bilgi

  • Emsculpt

Emsculpt

EMSCULPT NEDİR ? EMSCULPT, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi Detaylı Bilgi

  • Botoks

Botoks

Botoks nedir? Botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı Detaylı Bilgi