Project Description

Pressoterapi

Pressoterapi özel bir basınç tedavisi ve bölgesel zayıflama yöntemidir. Lenf drenajı yöntemiyle kan dolaşımını hızlandırır, bölgesel zayıflama ve detoks sağlar.

Seans Sayısı

6

İşlem Süresi

30 dk

Seans Aralığı

Haftada 2

Anestezi

Yok

İşe Dönüş

Hemen

Mevsim

Her mevsim

Pressoterapi uygulamasında kullanılan ve vücudumuzu saran bir tür giysi, ayaklarımızdan başlayarak kalça, kollar ve karın bölgesindeki basınç noktalarında, özel bir bilgisayar yardımıyla basınç uygulamaktadır. Giysi içerisinde pressoterapi cihazı olarak bilinen özel bir takım vakum ve pompalar sayesinde cildin altındaki damar ve lenf dolaşımını etkiler. Pressoterapi tedavisinde kullanılan basınç noktaları, kas dokusu, deri altındaki toplar damar ve lenf dolaşımını hızlandıracak şekilde kesintili bir biçimde basınç uygulamaktadır. Tedavi sırasında basınç ilk olarak ayaktan verilmekte ve baldır bacak kalça karın göğüs şeklinde yükselerek devam etmektedir.

Ortalama olarak bir seansı 30 dakika sürmektedir. Bölgesel zayıflama için en az 2 ay boyunca haftada bir kez uygulanması gerekmektedir.

Bölgesel zayıflama, kilo verme ve incelme sağlar.

Etkili bir detoks kürüdür. Gençleştirici özelliği vardır.

Kılcal damarlarda ve lenf sistemindeki kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisine destek olur.

Bacak ve basen bölgesinde aşırı kilolardan kaynaklanan su ve yağ toplanmasını tedavi eder.

Bacakları şekillendirerek selülit tedavisi sağlar.

Cildin ve bölgesel kilolar olan kısımların daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.

Cildin gerginliğini ve canlılığını temin eder.