Project Description

Ulthera®

 

Yeni yöntemler arasında olan Ulthera®, cerrahi olmayan, enjeksiyonsuz, medikal estetik uygulamalarındaki son gelişmelerden biridir. Cerrahi olmayan yüz asma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Hastanın sosyal hayatından uzak kalmasını gerektirmeyen, mikro odaklı ultrasonu kullanarak derin doku katmanlarını hedefleyen bir modern yüz gerdirme uygulamasıdır.

Seans Sayısı

1-2

Uygulama Süresi

30 dk

Sonuçların Kalıcılığı

18 Ay

Hassasiyet Süresi

Yok

İşe Dönme

Hemen

Mevsim

Her mevsim

Daha kısa sürede daha net bir sonuç! !

Tek seansta gözle görülür bir fark yaratan Hifu uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmadığı için ciltte olumsuz bir reaksiyon veya hasar oluşmaz.

Ulthera® derinliği hassas bir şekilde ayarlanmış lokalize ısıtma özelliği ile, güneş enerjisini odaklayan bir büyüteç gibi, cildin yüzeyine hiç zarar vermeden, dokuyu dışarıdan ısıtmak için mikro-odaklı ultrason enerjisini cildin altına gönderir. Cildin alt tabakalarında yaratılan ısı artışı ile cildin kendini onarım sürecini başlatarak yeni kollajen üretimi tetikleniyor. Böylece ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi sağlanıyor.

Uygulamayı yapacak uzman önce uygulama başlığını cilde değdirerek, cilt ve cilt altı dokusunu görüntüler ve çalışma alanını planlar. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Ulthera Ultherapy işlemi sırasında cilt altı dokular sadece ameliyatlarda görülebilecek şekilde ekrandan görülerek uygulama yapılır. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde ameliyatsız cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrason enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı anlamını taşımaktadır. Özellikle kemikli bölgelerde ağrı hissedilebilmektedir, ancak bu ağrı dayanılmaz değildir. İşlem öncesinde alınacak bir ağrı kesici ve lokal anestezik kremlerle, işlem sırasında duyulabilecek hafif ağrı hissi azaltılabilmektedir.

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ulthera, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde, doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza edilir.

  • Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma
  • Çene çizgisi kaybı
  • Yanak sarkması
  • Ağız köşelerinin aşağı dönmesi
  • Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt
  • Kaşlarda düşüklük

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır. Klinik çalışmalarında herhangi bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır.

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Yine yaşın genç olduğu, yüz germe ameliyatı için erken olan yaşlar Ulthera için iyi bir endikasyondur. Bazen hastalar ameliyat olmak istemeyebilir, komplikasyondan ve anesteziden çekinebilir. Bu durum ulthera için iyi bir endikasyondur.

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ulthera teknolojisi var.

Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deep sea’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni collagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca

 

Ameliyatsız Yüz Germe!